Jadranovo - JadranovoJadranovo a jeho okolí
Crikvenická riviéra patří do tzv. přímoří a je součástí Kvarneru. Ten je vymezen částí východního pobřeží Istrijského poloostrova s Opatijskou riviérou přes Rijeku, Crikvenicu, po Klenovicu s pohořím Gorského kotaru. Dále Rijeckým zálivem a Kvarnerkým zálivem s ostrovy Krk, Rab, Cres, Ljošin a jejich přilehlými ostrůvky. Příjemné středomořské podnebí, pestrá vegetace a romantické prostředí lákalo turisty již od nepaměti. Hlavní předností Crikvenické riviéry je malá vzdálenost z České republiky.
Do Crikvenické riviéry patří tyto lokality : Crikvenica známé lázeňské město především pro vyznavače rušnějšího pojetí rekreace a dále již poklidné turistické osady Selce, Dramalj a Jadranovo.


Jadranovo
Jadranovo
Jadranovo

Jadranovo

Jadranovo je vzdáleno 9 km od městečka Crikvenice(cca 30 km od Rijeky). Z Jadranské magistrály se do něj sjíždí poměrně prudkým sjezdem cca 2 km a je tedy mimo tuto rušnou dopravní tepnu. Městečko nabízí svým hostům především klid a ticho bez rušného nočního života a kolonád. Je určeno především pro turisty, kteří si chtějí odpočinout od vymožeností turistického průmyslu a strávit nerušenou dovolenou.Tato oblast je známá svou čistotu moře, které přineslo Crikvenici evropské prvenství a tzv. modrou vlajku. Z nábřeží Jadranova se otvírá nádherný pohled na nedaleký most na ostrov Krk, který je považován za mistrovské technické dílo a doporučujeme jej navštívit. Pro malou vzdálenost ze střední Evropy a výhodnou dopravní i cenovou dostupnost bývá tato oblast častým místem rekreace českých turistů.Díky větší členitosti pobřeží je kolem Jadranova několik malebných zátok se skalnatými nebo oblázkovými plážemi, největší z nich je oblázková pláž Havišče.
Ubytování je v kompletně zařízených apartmánech o různém počtu lůžek nebo samostatných dvou až čtyřlůžkových pokojích s možností využití vybavených kuchyní. Nástupní termíny pátek, neděle, pondělí nebo dle dohody, pobyty jsou nejméně sedmidenní (sedm nocí). Nástup je vždy odpoledne po 12:00 odjezd do 10:00 dopoledne. Stravování vlastní, v místě jsou k dostání veškeré potraviny, je zde několik samoobsluh a různých pultových prodejen. Zdejší specialitou jsou velké koblihy z místní pekárny na nábřeží, Pekárna má v sezóně otevřeno 24 hodin denně, takže jejich chléb "kruh" dostanete kdykoliv, včetně dalších výrobků. Stravování je také možné v několika restauracích. Na pláži v centru Jadranova je možné si vypůjčit vodní šlapací kola, případně se povozit po moři na rychlém člunu, s vodními lyžemi nebo na různých nafukovacích atrakcích.
Výlety z městečka Jadranovo můžete podniknou do blízkého i dalekého okolí. Doporučujeme navštívit lázeňské město Crikvenica, které je velmi rušným centrem. Nenechte si také ujít ostrov Krk, jen přejezd přes "Krčki" most, který spojuje ostrov z pevninou je krásným zážitkem a velmi pěkné je samotné město Krk, je velmi starobylé má zachovalé opevnění a uspořádání uliček a domů je téměř stejné jako před několika sty lety. Z města Baška na ostrově Krk se můžete nechat převézt až na ostrov Rab do Loparu. Můžete také navštívit správní město Rijeka s obrovským námořním přístavem.