Novi Vinodolski - Novi VinodolskiNovi Vinodolski leží na úpatí pohoří Mala Kapela, přístav a tradiční oblíbené rušné turistické letovisko při ústí říčky Suha Ričina Vinodolského průlivu 9 km od Crikvenice. Původní osada se rozkládala na vyvýšenině nad dnešní magistrálou, tak jako většina malých osad na Jadranské magistrále, které se začaly rozvíjet až příchodem turismu.
Dnešní nová část se rozrostla a stále rozrůstá při moři oběma směry. Letovisko sahá od Vinodolské doliny na západě až po vesnice Povile a Klenovice na jihu. Nabízí 22 km mořského pobřeží, pláží a promenád v mediteránské zeleni. Vybavené obchody, kavárnami, restauracemi, muzeem i galerií. Nádherné písečné pláže v zátoce Lišanj. Tato pláž je vybavena výtahem pro invalidní osoby k snadnějšímu přístupu do vody, lemovaná hustým borovicovým lesem.
Výlety - z městečka můžete podniknou do blízkého i dalekého okolí. Doporučujeme navštívit lázeňské město Crikvenica, které je velmi rušným centrem. Nenechte si také ujít ostrov Krk, jen přejezd přes Krčki most, který spojuje ostrov z pevninou je krásným zážitkem a velmi pěkné je samotné město Krk, je velmi starobylé má zachovalé opevnění a uspořádání uliček a domů je téměř stejné jako před několika sty lety. Můžete navštívit správní město Rijeka s brovským námořním přístavem. Také je možný výlet z městečka lodí do Vrbniku a do Bašky na ostrově Krk.


Novi Vinodolski
Novi Vinodolski
Novi Vinodolski

Novi Vinodolski