ostrov Vir - VirOstrov Vir se nachází 25 km severozápadně od Zadaru. Svojí rozlohou 22 km2 se řadí mezi ty menší v zadarském souostroví. Jeho výhodou je, že je spojen mostem, tedy není potřeba trajekt. Od pevniny (poloostrova Privlaka) jej odděluje 3 m hluboký a 300 m široký Privlački průliv.


ostrov Vir
ostrov Vir
Vir

Vir

Městečko Vir na stejnojmeném ostrově je rušné turistické centrum hojně navštěvované i obyvateli Zadaru jako víkendové rekreační místo. Ostrov zažívá v posledních letech velký turistický boom a je vhodný pro turisty, kteří mají rádi rušná centra a zábavu. Krajina je plochá bez větších vyvýšenin, místy borový porost.
Ubytování nabízíme přímo v městečku Vir v zástavbě, která tvoří uličky. Kompletně zařízené apartmány o různém počtu lůžek. Nástupní termíny pátek, neděle, pondělí nebo dle dohody, pobyty jsou nejméně sedmidenní (sedm nocí). Stravování vlastní, veškerá občanská vybavenost v místě, tedy několik obchodů s potravinami a ostatním spotřebním zbožím, cukrárna, tržnice, pošta, nejrůznější kavárny a vinárny, včetně ambulance a lékárny. Ke koupání se nabízí různé možnosti. Jsou zde vybudována mola se vstupy do vody, uměle vytvořené písečné pláže nebo oblázkové, dají se najít i opuštěná divoká zákoutí se skalisky přecházejícími do moře.
Výlety doporučujeme navštívit město Zadar, či městečko Nin. Vzhledem ke spojení ostrova mostem lze podnikat výlety i do vzdálenějšího okolí.